Bohemians - Jablonec 2:1, za tři minuty obrat, hosté po pauze zkolabovali

Gól. David Bartek z Bohemians 1905 a jablonecký obránce Matěj Hanousek (na zemi) společnými silami dopravili míč do sítě jabloneckého brankáře Hrubého. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

5 2015
Bohemians 1905 v posledním utkání podzimu opustili sestupovou příčku, přeskočili Jihlavu i Olomouc a jsou třináctí. V 16. kole první ligy porazili doma favorizovaný Jablonec 2:1. Domácí prohrávali, skóre otočili během tří minut v úvodu druhé půle. Jablonec završil mizerný podzim.

Bohemians v předchozích čtyřech zápasech neprohráli, získali osm bodů a formu ze závěru podzimu potvrdili i proti Jablonci.

Především ve druhém poločase soupeře přehráli, vedle dvou gólů trefil Jirásek tyč a měli i další velké šance. Ty si vytvořili i v první části hry, ale na rozdíl od soupeře je neproměnili.

Povedlo se to až po půli, po ostrém přízmením centru Schicka z levé strany šel na malém vápně do souboje Hanousek s Bartkem, kteří míč nasměrovali prudce pod břevno. Šlo spíš o vlastní gól.

Druhá branka padla po dalším centru z levé strany, tentokrát od Jiráska, který zahrál roh. Na vysoký míč vyskočil stoper Krch a hlavou poslal míč k tyči.

Zápas to úplně otočilo, Jablonec vypadl z role, domácí naopak hodně povzbudilo.

Přitom první polovina vyšla hostům a zdálo se, že mizerný podzim přece jen o něco vylepší.

Do vedení se dostali už v 9. minutě, když po chybě propadl míč za Krcha s Pauschekem a sprintující Karavajev sólo na Zlámala zakončil mazáckým lobem. Ale to bylo z hostující strany všechno až na střelu Doležala, kterou skvěle vyrazil Zlámal.

Jablonec vyhrál z posledních devíti zápasů jen jednou a podzim zakončí ve středu tabulky, což je zklamání.

„Začátek druhé půle jsme vůbec nechytili, pustili jsme soupeře do tlaku a svými chybami mu nabídli šance. Za druhý poločas si Bohemka výhru zasloužila,“ řekl jablonecký trenér Jaroslav Šilhavý. „My jsme měli víc vytěžit z první půle. Jsem smutný.“

1. SK Slavia Praha 30 20 9 1 65:22 69
2. FC Viktoria Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. AC Sparta Praha 30 16 9 5 47:26 57
4. FK Mladá Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. FK Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Fastav Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7. Dukla Praha 30 11 7 12 39:35 40
8. FK Jablonec 30 9 12 9 43:38 39