Real i bez Ronalda jasně vyhrál, Barcelona na úvod ligy dala šest gólů

Fotbalisté Realu Madrid se radují ze vstřeleného gólu v prvním kole španělské ligy. | foto: Reuters

21 2016
Real Madrid i Barcelona začaly španělskou liga vysokými vítězstvími. Barcelona nebohému Betisu Sevilla nastřílela šest gólů. Hattrick se povedlo Suárezovi, dva góly dal Messi. Real bez Cristiana Ronalda, který doléčuje zranění z Eura, vyhrál 3:0 v San Sebastianu.

Real se musel obejít bez zraněných opor Cristiana Ronalda a Karima Benzemy, další člen hvězdného ofenzivního tria Bale však dal na jejich absenci rychle zapomenout. Jeho blesková hlavička po centru Daniho Carvajala byla dokonce nejrychlejší trefou velšského hráče v madridském dresu.

Zápis do statistik zaznamenal i druhý střelec Asensio. Dvacetiletý útočník se po svém debutu za Real v Superpoháru UEFA proti Seville prosadil i v ligové premiéře, když si pět minut před přestávkou naběhl na dlouhý pas za obranu a přehodil vybíhajícího gólmana.

Jednoznačný vývoj zápasu pak ve čtvrté minutě nastavení korunoval svou druhou brankou po sólovém úniku opět Bale. Real si připsal třinácté ligové vítězství v řadě, k vyrovnání klubového rekordu z roku 1961 mu chybí dvě výhry.

Loni Barcelona soupeře v úvodu ligy šetřila, vyhrála o gól, během sedmi kol dokonce dvakrát prohrála. Ale letos vstoupila do sezony suverénně, podobně jako před dvěma lety, kdy nastřílela sedm gólů Levante. ́

Během první půle to však dlouho na jednoznačnou záležitost nevypadalo, uběhlo přes třicet minut a pořád to bylo 1:1. Pak se však rozjeli Messi se Suárezem, stříleli góly za gólem. Poslední dal Suárez z přímého kopu.

Kuriózní vývoj nabídlo utkání Atlética Madrid s hosty z Alavése. Domácí celek v zápase naprosto dominoval, celkem sedmadvacetkrát vystřelil, z toho šestkrát na branku, ale na prolomení obrany soupeře musel čekat až do závěru klání. Ve druhé minutě nastavení byl na hranici vápna stažen k zemi Fernando Torres a jeho spoluhráč Kevin Gameiro nařízený pokutový kop proměnil.

Jenže o tři minuty později se navzdory jednostranným statistikám i průběhu zápasu dočkali gólu i hosté. K odraženému míči se pět metrů před vápnem dostal Manu García a povedenou ranou zařídil pro Alavés bod. Byla to první a jediná střela hostujícího týmu na branku.

Fotbalisté Leganés, kteří v červnu poprvé v téměř devadesátileté historii klubu postoupili do nejvyšší španělské soutěže, si díky výhře 1:0 ve Vigu odbyli vítěznou prvoligovou premiéru. O jedinou branku zápasu se čtvrt hodiny před koncem postaral střelou z voleje obránce Víctor Díaz.

Celta, která loni obsadila šesté místo a v domácím poháru vypadla až v semifinále, naopak přišla o sérii 12 domácích zápasů bez porážky.

Výsledky 1. kola: San Sebastian - Real Madrid 0:3 (2. a 90.+4 Bale, 40. Asensio), FC Barcelona - Betis Sevilla 6:2 (42., 56. a 82. Suárez, 37. a 57. Messi, 6. Turan - 21. a 84. Castro), Granada - Villarreal 1:1 (65. Ponce - 61. Castillejo), FC Sevilla - Espaňol Barcelona 6:4 (22. a 45.+1 Vietto, 15. Sarabia, 54. Vázquez, 66. Ben Yedder, 74. Kijotake - 8. Piatti, 26. Pérez, 44. Sánchez, 80. Moreno), Gijón - Bilbao 2:1 (50. Čop, 53. Rodríguez - 86. Viguera), Málaga - Pamplona 1:1 (56. Juanpi - 85. Merida), La Coruňa - Eibar 2:1 (69. Mosquera, 87. Peréz z pen. - 55. Ramis), Atlético Madrid - Alavés 1:1 (90.+2 Gameiro z pen. - 90.+5 García), Vigo - Leganés 0:1 (75. Díaz), Valencie - Las Palmas 2:4 (6. a 34. Mina - 16. a 88. Livaja, 24. Viera z pen., 31. Boateng).