Jablonec - Brno 0:0, vítěz Superpoháru tentokrát góly šetřil

21 2013
Jablonečtí fotbalisté nenavázali na nedávný triumf v Superpoháru, vstup do ligové soutěže si jim příliš nevydařil. Jeden z adeptů na nejvyšší příčky v úvodním kole doma jen remizoval s Brnem.

Jablonec před devíti dny dal tři góly v Plzni a zápas o Superpohár vyhrál 3:2. Ale tentokrát svých pár možností neproměnil.

"Nemůžu říct, že by hráči nepracovali, ale chyběla kvalita. Aspoň jsem jim poděkoval, že to dohráli bez inkasované branky, neboť v hektickém závěru se stávalo, že jsme v osmi útočili a ve dvou bránili," řekl jablonecký kouč Roman Skuhravý.

Zbrojovka bodovala s Jabloncem poprvé po šesti zápasech a potvrdila dobrou formu z přípravy, v níž ani jednou neprohrála.

"Myslím, že na úvod sezony to byl oboustranně dobrý a pohledný
fotbal, zajímavý pro diváky, ale pro nás trenéry to bylo o nervy. Výsledek je spravedlivý," poznamenal brněnský kouč Ludevít Grmela.

Jablonečtí pod vedením kouče Romana Skuhravého neprohráli ani v osmém soutěžním utkání, poprvé ale neskórovali.

Jablonec, povzbuzený týden starým triumfem v Superpoháru nad Plzní, začal velmi aktivně, z úvodního tlaku ale žádná velká šance nevzešla. Naopak Brno brzy srovnalo hru a ukázalo, že nechce na hřišti vítěze Poháru České pošty a účastníka třetího předkola Evropské ligy jen bránit.

V sedmé minutě nejprve domácího gólmana Špita protáhl Pašek, po následném rohu pak hlavičkoval těsně vedle Kroupa. Po dvaceti minutách střílel hostující Markovič a Špit měl štěstí, že trefil přesně střed branky.

Jablonečtí si gólové šance vytvořili až v posledních deseti minutách první půle. Kopicovu hlavičku ale vyškrábl Hladký, chytající svůj druhý ligový zápas v kariéře, nad břevno, vzápětí hlavičkoval Hubník mimo.

Zbrojovka dělala favoritovi velké problémy i po přestávce. Nejenže dobře bránila, jako by snažila vyvrátit pověst nejčastěji inkasujícího týmu v minulé sezoně, ale hrozila i v útoku. Střídající Hyčka pálil těsně vedle a v 64. minutě se protlačil až před Špita Markovič, jenže ještě přihrál pod sebe a domácí obrana s vypětím sil odvrátila nebezpečí na roh.

Jablonec si větší šanci vytvořil až v 71. minutě. Kopic stačil dloubnout míč přes vybíhajícího gólmana Hladkého, vysoký míč se ale snesl těsně vedle prázdné branky. Severočeši v závěru stupňovali svůj tlak, Brno však už cenný bod udrželo. Přispěl k tomu zákrokem proti Vaňkově střele i Hladký a nic na tom nezměnilo ani Janotkovo vyloučení v nastaveném čase.

1. FC Viktoria Plzeň 3 3 0 0 6:0 9
2. SK Slavia Praha 3 2 1 0 3:0 7
3. SK Sigma Olomouc 3 2 0 1 4:3 6
4. 1. FC Slovácko 3 1 2 0 6:3 5
5. Bohemians Praha 1905 3 1 2 0 3:2 5
AC Sparta Praha 3 1 2 0 3:2 5
7. MFK Karviná 3 1 1 1 4:3 4
FK Teplice 3 1 1 1 4:3 4